5/5 - (1 vote)

Zakup pierwszego domu jest jednym z najbardziej ekscytujących i nerwowych doświadczeń. Poznasz tak wielu nowych ludzi, zostaniesz wprowadzony do całego nowego zestawu zasad i przepisów, i musisz podjąć kilka całkiem dużych decyzji bardzo szybko. Nie trzeba dodawać, że czasami może to być trochę przytłaczające. Ale nie pozwól, aby stres Cię dopadł! Podczas poszukiwania nowego domu ważne jest, abyś był poinformowany i bezpieczny. Nikt nie chce kupić domu, który nie jest tak wspaniały, jak się wydaje. Na szczęście, dzięki tym pomocnym wskazówkom, możesz być spokojny wiedząc, że nie będziesz podpisywał się na linii przerywanej, dopóki nie dowiesz się dokładnie, w co się pakujesz.

Rynek pierwotny czy wtórny?

Kupno domu, który jest obecnie zamieszkały może być nieco bardziej ryzykowne ze względu na fakt, że nie masz kontroli nad stanem nieruchomości. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup domu, który pochodzi z pierwotnego rynku nieruchomości, może się okazać, że sprzedający żądają wyższej ceny. Wtórny rynek nieruchomości to taki, który jest obecnie na sprzedaż, ale wcześniej był zamieszkały. Te rodzaje nieruchomości zazwyczaj sprzedają się za niższą cenę. Najważniejsze jest to, że nie ma dobrego lub złego sposobu na zakup nieruchomości. Wszystko sprowadza się do osobistych preferencji i z czym czujesz się bardziej komfortowo. Wystarczy upewnić się, że wszystko zostanie przez Ciebie sprawdzone i po prostu wybrać mądrze.

Spotkaj się z agentem nieruchomości

Twój agent nieruchomości jest twoim najlepszym przyjacielem, jeśli chodzi o zakup nowego domu. Są tam, aby pomóc Ci na każdym kroku drogi i nie chcą dla Ciebie niczego innego, niż znalezienia idealnego domu. Należy zawsze spotkać się z agentem nieruchomości przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości. Pomogą Ci zrozumieć rynek i dać Ci lepszy pomysł na to, na co można sobie pozwolić. Jest to również świetny czas, aby zadać wszelkie pytania, które masz o procesie zakupu domu. Twój agent będzie również w stanie przejść przez etapy zakupu domu, tak abyś wiedział, czego się spodziewać. Należy również pamiętać, że agenci nieruchomości zazwyczaj otrzymują prowizję od sprzedawcy za swoją pracę. Oznacza to, że mogą mieć motywację do sprzedaży domu i robić to za wszelką cenę. Należy zawsze upewnić się, że są w pełni świadomi tego i czuć się komfortowo z tą sytuacją, zanim proces zakupu domu pójdzie do przodu.

Nie decyduj się na zakup nieruchomości zbyt wcześnie

Nie jest niczym niezwykłym zakochać się w nieruchomości i być nadmiernie chętnym, aby kupić ją od razu. Musisz jednak upewnić się, że dom jest dobrą inwestycją i że jest odpowiedni dla Ciebie i Twojej rodziny. Należy poświęcić swój czas podczas poszukiwania nowego domu i naprawdę myśleć o tym, czy jest to właściwe dopasowanie dla Ciebie. Istnieje kilka rzeczy, które należy wiedzieć przy podejmowaniu decyzji, czy nieruchomość jest dla Ciebie. Po pierwsze, należy upewnić się, że lokalizacja jest dobra. Dobrą myślą będzie również spojrzeć na statystyki przestępczości w okolicy, aby uzyskać wiedzę, jak bezpiecznie jest w danej okolicy. Po drugie, sprawdź stan domu i upewnij się, że jest dobrze utrzymany. Wreszcie, upewnij się, że dom ma cechy, których szukasz, czy jest duże podwórko lub przestronna kuchnia. Dopiero po znalezieniu nieruchomości, która spełnia wszystkie te kryteria, należy zdecydować się na jej zakup.

Uzyskaj wstępną zgodę od swojego pożyczkodawcy

Zanim rozpoczniesz proces zakupu domu, ważne jest, abyś uzyskał wstępną zgodę na kredyt hipoteczny. To pozwoli Ci wiedzieć dokładnie, ile możesz sobie pozwolić na wydanie na nowy dom i dać Ci lepsze wyobrażenie o tym, czego możesz oczekiwać od płatności hipotecznych każdego miesiąca. Jeśli nie masz wstępnej akceptacji, możesz „przejechać się” na doskonałym domu, ponieważ nie będziesz w stanie sobie na to pozwolić finansowo. Będziesz również tracić dużo czasu i energii patrząc na właściwości, które nie można kupić. Zanim zaczniesz szukać nowego domu, pamiętaj, aby porozmawiać z kredytodawcą, pozwoli to zbadać zdolność kredytową. Ważne jest, abyś wybrał pożyczkodawcę, któremu ufasz i który jest godny zaufania. Nie chcesz znaleźć się w sytuacji, w której zostaniesz oszukany lub otrzymasz fałszywe informacje odnośnie kredytu, które wprowadzą Cię w błąd przy podejmowaniu decyzji. Zawsze należy upewnić się, że pożyczkodawca jest certyfikowany i zatwierdzony przez rząd. Trzeba mieć na uwadze również stopy procentowe i mieć świadomość, że mogą ulec zmianie w czasie. Przekonaliśmy się o tym chociażby w tym roku.

Sprawdź, czy nie ma ukrytych wad i zapytaj o renowacje

Zanim kupisz nowy dom, powinieneś dokładnie sprawdzić nieruchomość pod kątem wszelkich ukrytych wad. Jest to ważne, ponieważ po zakupie nieruchomości będziesz odpowiedzialny za wszelkie problemy, które zostaną znalezione i zostaniesz z nimi sam. Jeśli znajdziesz jakieś problemy, najlepiej jest negocjować ze sprzedającym, aby mieć je naprawione przed zakupem domu. Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Można poinformować sprzedawcę, aby dokonał napraw przed sprzedażą lub dodać je do umowy kupna. Po zakupie nieruchomości, to może być bardzo trudne zadanie, aby uzyskać od sprzedającego zaległe naprawy. Jest to również dobry moment, aby zapytać o remonty, które zostały wykonane w domu. Pomoże to uzyskać lepszy obraz tego, co w domu zostało poprawiane i czy jest to dobra inwestycja.

Uważaj na opłaty związane z mieszkaniem

Zanim podpiszesz umowę i staniesz się właścicielem domu, upewnij się, że jesteś w pełni świadomy wszystkich kosztów związanych z zakupem domu. Niektóre opłaty można negocjować, a innych nie. Oto lista opłat związanych z domem, których powinieneś być świadomy przed zakupem nieruchomości:

  • Inspekcja domu – inspektor domu dokładnie sprawdzi nieruchomość, aby upewnić się, że nie ma żadnych ukrytych wad i wszystko jest w porządku.
  • Badanie nieruchomości – geodeta nieruchomości przejdzie przez ziemię i otaczające ją obszary, aby upewnić się, że wszystko jest dokładne.
  • Ocena domu – ocena domu pozwala kredytodawcy hipotecznemu wiedzieć, co nieruchomość jest warta i ile można otrzymać kredytu.
  • Wyszukiwanie tytułu własności – pozwala to dowiedzieć się, kto jest właścicielem nieruchomości i ile warta jest ziemia.
  • Ocena podatkowa – ocena podatkowa powie Ci ile wyniosą podatki każdego roku.
  • Ubezpieczenie od powodzi – ubezpieczenie od powodzi to polisa ubezpieczeniowa, która chroni przed szkodami wyrządzonymi przez powódź.
  • Inspekcja dachu – Inspektor dachu sprawdzi stan i rodzaj dachu na nieruchomości.

Sprawdź, czy mieszkanie nie jest zadłużone

Szukanie nowej nieruchomości jest ekscytujące, ale zawsze należy upewnić się, czy mieszkanie nie jest zadłużone, zanim podpiszesz się na umowie zakupu. Oznacza to, że należy upewnić się, że nieruchomość nie ma zastawu na nim. Zastaw jest wtedy, gdy ktoś wniósł roszczenie do nieruchomości i ma prawo ją przejąć, jeśli nie zostanie dokonana płatność. Jeśli nieruchomość jest nieruchomością zastawioną, nie będziesz w stanie uzyskać tradycyjnej hipoteki. Zamiast tego, trzeba będzie starać się o uzyskanie tradycyjnej pożyczki. Pożyczka pieniężna jest pożyczką krótkoterminową, która zazwyczaj jest wyżej oprocentowana. Jest tak dlatego, że pożyczki te są bardziej ryzykowne dla pożyczkodawcy. Upewnij się, że nieruchomość, którą kupujesz, nie jest zastawiona, zanim zdecydujesz się ją kupić.

Wnioski

Istnieje kilka ważnych pytań, które powinieneś zadać sobie przed podjęciem decyzji o zakupie nowej nieruchomości. Czy chcesz kupić mieszkanie czy dom? Czy chcesz kupić coś, co jest nowe lub coś, co jest używane? Jaki jest Twój budżet? W jakiej dzielnicy chcesz mieszkać? Są to wszystkie ważne pytania, które należy zadać sobie przed podjęciem decyzji o zakupie nowego domu. Pamiętaj, że zakup nowego domu to ważna decyzja i powinieneś upewnić się, że jest ona właściwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj